首頁 > SanRex代理商 > PWB130A40
影像僅供參考,以產品規格為準
PWB130A40
型號描述:
SCR Module 400 V 204 A Bridge, 3-Phase - All SCRs Chassis Mount Module
單晶閘管模組 Discrete Semiconductor Modules 400V 130A
型號:
PWB130A40
品牌:
SanRex
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Structure
Bridge, 3-Phase - All SCRs
Number of SCRs, Diodes
3 SCRs
Voltage - Off State
400 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
130 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
204 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
2 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
3200A, 3500A
Current - Hold (Ih) (Max)
70 mA
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C (TJ)