ST5-30-1.50-L-D-P-TR
- 型號描述:
60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
CONN HDR 60POS SMD GOLD
- 型號:
- ST5-30-1.50-L-D-P-TR
- 品牌:
- Samtec Inc.
數量:
- Connector Type
- Header, Center Strip Contacts
- Number of Positions
- 60
- Pitch
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Rows
- 2
- Mounting Type
- Surface Mount
- Features
- Pick and Place
- Contact Finish
- Gold
- Contact Finish Thickness
- 10.0µin (0.25µm)
- Mated Stacking Heights
- 4.5mm, 5mm
- Height Above Board
- 0.141" (3.58mm)