首頁 > Samtec代理商 > SL-132-T-11
影像僅供參考,以產品規格為準
SL-132-T-11
型號描述:
32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
集管和線殼 .100 Low Profile Single Row Screw Machine Socket Strip
型號:
SL-132-T-11
品牌:
Samtec
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle
Contact Type
Female Socket
Style
Board to Board
Number of Positions
32
Number of Positions Loaded
All
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Row Spacing - Mating
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Insulation Color
Black
Insulation Height
0.132" (3.35mm)
Contact Length - Post
0.108" (2.75mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C