首頁 > Samtec代理商 > HMTSW-105-24-L-T-240
影像僅供參考,以產品規格為準
HMTSW-105-24-L-T-240
型號描述:
集管和線殼 .100 High-Temp Variable Post Height Terminal Strip
型號:
HMTSW-105-24-L-T-240
品牌:
Samtec
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Header
Contact Type
Male Pin
Pitch - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
15
Number of Rows
3
Row Spacing - Mating
0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded
All
Style
Board to Board or Cable
Shrouding
Unshrouded
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Fastening Type
Push-Pull
Contact Length - Mating
0.240" (6.10mm)
Contact Length - Post
0.140" (3.56mm)
Overall Contact Length
0.480" (12.19mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Contact Shape
Square
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Material
Phosphor Bronze
Insulation Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Features
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Insulation Color
Natural
Current Rating (Amps)
3A