EW-36-09-S-T-300
- 型號描述:
108 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
CONN HDR 108POS 0.1 STACK T/H
- 型號:
- EW-36-09-S-T-300
- 品牌:
- Samtec Inc.
- 1
- Packaging
- Bulk
- Color
- Black
- Mounting Type
- Through Hole
- Pitch
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Termination
- Solder
- Contact Finish - Post (Mating)
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating)
- 30.0µin (0.76µm)
- Number of Rows
- 3
- Number of Positions
- 108
- Length - Overall Pin
- 0.730" (18.542mm)
- Length - Post (Mating)
- 0.100" (2.540mm)
- Length - Stack Height
- 0.300" (7.620mm)
- Length - Tail
- 0.330" (8.382mm)