EW-02-14-G-D-1000
- 型號描述:
4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
- 型號:
- EW-02-14-G-D-1000
- 品牌:
- Samtec Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Color
- Black
- Mounting Type
- Through Hole
- Pitch
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Termination
- Solder
- Contact Finish - Post (Mating)
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating)
- 10.0µin (0.25µm)
- Number of Rows
- 2
- Number of Positions
- 4
- Length - Overall Pin
- 1.430" (36.322mm)
- Length - Post (Mating)
- 0.100" (2.540mm)
- Length - Stack Height
- 1.000" (25.400mm)
- Length - Tail
- 0.330" (8.382mm)