ESQT-115-03-F-D-328
- 型號描述:
30 Position Elevated Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
CONN SOCKET 30POS 0.079 GOLD PCB
- 型號:
- ESQT-115-03-F-D-328
- 品牌:
- Samtec Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Connector Type
- Elevated Socket
- Contact Type
- Forked
- Style
- Board to Board or Cable
- Number of Positions
- 30
- Number of Positions Loaded
- All
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Number of Rows
- 2
- Row Spacing - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination
- Solder
- Fastening Type
- Push-Pull
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 3.00µin (0.076µm)
- Insulation Color
- Black
- Insulation Height
- 0.328" (8.33mm)
- Contact Length - Post
- 0.130" (3.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Contact Finish - Post
- Tin
- Mated Stacking Heights
- Ingress Protection
- Features
- Current Rating (Amps)
- 4.5A per Contact