首頁 > Samtec代理商 > ESQT-110-03-F-D-400
影像僅供參考,以產品規格為準
ESQT-110-03-F-D-400
型號描述:
集管和線殼 FleXYZ(TM) Flexible-Height Socket Strip
型號:
ESQT-110-03-F-D-400
品牌:
Samtec
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Connector Type
Elevated Socket
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
4.5A per Contact
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
20
Style
Board to Board or Cable
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Contact Type
Forked
Fastening Type
Push-Pull
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Mated Stacking Heights
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
3.00µin (0.076µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Length - Post
0.058" (1.47mm)
Insulation Height
0.400" (10.16mm)
Row Spacing - Mating
0.079" (2.00mm)