ESQT-110-03-F-D-394
- 型號描述:
20 Position Elevated Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
CONN SOCKET 20POS 0.079 GOLD PCB
- 型號:
- ESQT-110-03-F-D-394
- 品牌:
- Samtec Inc.
- 1
- Current Rating (Amps)
- 4.5A per Contact
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Length - Post
- 0.064" (1.63mm)
- Insulation Height
- 0.394" (10.00mm)
- Row Spacing - Mating
- 0.079" (2.00mm)