ESQT-110-03-F-D-388
- 型號描述:
20 Position Elevated Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
FLEXYZ FLEXIBLE-HEIGHT SOCKET ST
- 型號:
- ESQT-110-03-F-D-388
- 品牌:
- Samtec Inc.
- 1
- Packaging
- Bulk
- Features
- Connector Type
- Elevated Socket
- Voltage Rating
- Current Rating (Amps)
- 4.5A per Contact
- Mounting Type
- Through Hole
- Number of Positions
- 20
- Style
- Board to Board or Cable
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Contact Type
- Forked
- Fastening Type
- Push-Pull
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 3.00µin (0.076µm)
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Length - Post
- 0.070" (1.78mm)
- Insulation Height
- 0.388" (9.86mm)
- Row Spacing - Mating
- 0.079" (2.00mm)