首頁 > Samtec代理商 > ESQT-110-03-F-D-310
影像僅供參考,以產品規格為準
ESQT-110-03-F-D-310
型號:
ESQT-110-03-F-D-310
Current Rating (Amps)
4.5A per Contact
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Positions Loaded
All
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Length - Post
0.148" (3.76mm)
Insulation Height
0.310" (7.87mm)
Row Spacing - Mating
0.079" (2.00mm)