CL21Y475KBBVPNE
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 4.7uF 50V X7S AEC-Q2 0805
型號:
CL21Y475KBBVPNE
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
General Purpose
Voltage - Rated
50V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
X7S
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF