CL21C101JBANNNC
型號描述:
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
型號:
CL21C101JBANNNC
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF