CL21B475KBB6PNE
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0805/2012,4.7uF,X7R,50Vdc,+/-10%
型號:
CL21B475KBB6PNE
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)