CL21B473KCFNNNE
型號描述:
0.047 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 47nF+/-10% 100V X7R 0805
型號:
CL21B473KCFNNNE
原廠包裝量:
2000
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)
Failure Rate
Capacitance
0.047 µF