CL21B225KOFVPNE
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 2.2UF 16V X7R 0805
- 型號:
- CL21B225KOFVPNE
- 品牌:
- Samsung Electro-Mechanics
數量:
- Capacitance
- 2.2 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- General Purpose
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC, Epoxy
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)