CL21B225KAFNNNE
型號描述:
2.2 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 2.2uF+/-10% 25V X7R 0805
型號:
CL21B225KAFNNNE
原廠包裝量:
2000
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF