CL21B104KCFSFNE
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
- 型號:
- CL21B104KCFSFNE
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Soft Termination
- Ratings
- Applications
- Boardflex Sensitive, General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)