CL21A476MQYNNNE
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 47uF+/-20% 6.3V X5R 0805
型號:
CL21A476MQYNNNE
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Failure Rate
Capacitance
47 µF