CL21A475KLCLQNC
型號描述:
4.7 μF ±10% 35V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0805
型號:
CL21A475KLCLQNC
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Low Profile
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)