CL21A475KAQNNNE
型號描述:
4.7 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 4.7UF 25V X5R 0805
型號:
CL21A475KAQNNNE
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF