CL21A226MOCLRNC
- 型號描述:
22 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
- 型號:
- CL21A226MOCLRNC
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Low Profile
- Voltage - Rated
- 16V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 µF