CL21A226KPCLRNC
型號描述:
22 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
型號:
CL21A226KPCLRNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Low Profile
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Failure Rate
Capacitance
22 µF