CL21A106KPFNNNE
- 型號描述:
10 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
- 型號:
- CL21A106KPFNNNE
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.053" (1.35mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF