CL21A106KOQNFNE
型號描述:
10 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
型號:
CL21A106KOQNFNE
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X5R
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)