CL10Y475KO96PNC
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0603/1608,4.7uF,X7S,16Vdc,+/-10%
型號:
CL10Y475KO96PNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X7S
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)