CL10X106MQ8NNNC
型號描述:
10 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0603
型號:
CL10X106MQ8NNNC
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF