CL10E224KA84PNC
型號描述:
0.22 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8L 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0603 X8L 220000pF 10% 25V automotive grade
型號:
CL10E224KA84PNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
General Purpose
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X8L
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)
Failure Rate
Capacitance
0.22 µF