CL10C1R8BB8NNNC
型號描述:
1.8 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603
型號:
CL10C1R8BB8NNNC
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Capacitance
1.8 pF
Tolerance
±0.1pF
Voltage - Rated
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)