CL10B272KB8NFNC
- 型號描述:
2700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 2700PF 50V X7R 0603
- 型號:
- CL10B272KB8NFNC
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.035" (0.90mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2700 pF