CL10B225KP8NFNC
型號描述:
2.2 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
CL10B225KP8NFNC
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10982
起訂量:10982 倍增量:1
Capacitance
2.2 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)