CL10B221KC85PNC
型號描述:
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
CL10B221KC85PNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:16000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Open Mode
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
220 pF