CL10B154KB8VPNC
型號描述:
0.15 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
CL10B154KB8VPNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:8000 倍增量:1
Capacitance
0.15 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)