CL10A476MR8NRNE
型號描述:
47 μF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 47UF 4V X5R 0603
型號:
CL10A476MR8NRNE
原廠包裝量:
起訂量:15000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
4V
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
47 µF