CL10A226MP8ZUNE
型號描述:
22 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 22uF+/-20% 10V X5R 1 0603
型號:
CL10A226MP8ZUNE
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Soft Termination
Ratings
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)