CL10A106MA8NRNC
- 型號描述:
10 μF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10UF 25V X5R 0603
- 型號:
- CL10A106MA8NRNC
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF