CL05C560JB51PNC
型號描述:
56 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0402
型號:
CL05C560JB51PNC
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
56 pF