CL05B105KQ5NQNC
型號描述:
1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 1uF+/-10% 6.3V X7R 1 0402
型號:
CL05B105KQ5NQNC
原廠包裝量:
10000
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF