CL05B104KP5NNNC
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
- 型號:
- CL05B104KP5NNNC
- 品牌:
- Samsung Electro-Mechanics
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.1 µF