CL05B103KB5VPNC
型號描述:
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
型號:
CL05B103KB5VPNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:20000 倍增量:1
Capacitance
10000 pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
General Purpose
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)