CL05A225KP7NSB8
- 型號描述:
2.2 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
- 型號:
- CL05A225KP7NSB8
- 品牌:
- Samsung Electro-Mechanics
- 點擊查看即時庫存
起訂量:8000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- Acoustic Noise Reduction
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 2.2 µF