CL05A225KP7NSB8
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 2.2uF+/-10% 10V X5R 0402
型號:
CL05A225KP7NSB8
原廠包裝量:
8000
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
Acoustic Noise Reduction
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF