CL05A225KP5NSNC
型號描述:
2.2 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
型號:
CL05A225KP5NSNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.57mm)
Failure Rate
Capacitance
2.2 µF