CL05A106MQ5NUNC
- 型號描述:
10 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
- 型號:
- CL05A106MQ5NUNC
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF