CL05A106MP6NUN8
型號描述:
10 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 10uF+/-20% 10V X5R 1 0402
型號:
CL05A106MP6NUN8
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
10V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF