CL05A105KP5NNNC
- 型號描述:
1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
- 型號:
- CL05A105KP5NNNC
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 10V
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF