CL03A105MQ3CSNC
- 型號描述:
1 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201
- 型號:
- CL03A105MQ3CSNC
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF