CL03A105MQ3CSNC
型號描述:
1 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 1uF+/-20% 6.3V X5R 0 0201
型號:
CL03A105MQ3CSNC
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF