CL03A104KQ3NNND
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 100nF+/-10% 6.3V X5R 0201
型號:
CL03A104KQ3NNND
原廠包裝量:
50000
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3V
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF