CL02A104MR2NNNC
型號描述:
0.1 μF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 100nF+/-20% 4V X5R 0 01005
型號:
CL02A104MR2NNNC
品牌:
Samsung Electro-Mechanics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
4V
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF